Ben Elimden Geleni Yaptım

“Ben elimden geleni yaptım” demektense gerçekten elinizden geleni yapmayı denediniz mi?

Mesela hayallerinizden vazgeçmemeyi. Elinizden geldiği kadarını değil ama gerçekten vazgeçmeyerek sarıldınız mı hiç onlara?

Peki sonuna kadar gitmeyi denediniz mi? Yolda bir çok kez düşseniz de kalktığınız yerden geriye doğru koşmaktansa, hiç daha fazla düşeceğinizi bile bile sona ulaşmak için adım attınız mı?

Gerçekten ne yarını ne de dünü düşünmeden sadece şuanda nefes almayı düşlediniz biliyorum. Ancak düşlerinizi gerçekleştirmek için nefes almaktansa, nefes almayı reddetmek daha kolay geldi değil mi?

Kolaya kaçtınız hep. Zor deyip büyüttünüz her şeyi. Her zor olan imkansızdı sizin gözünüzde. Ama imkansızı imkanlı yapmak için hiç çalışmadınız değil mi? İmkansız diyerek kaçmak, uzaklaşmak daha kolay geldi size.

Unutmayı denediniz. Unutmaya çalıştıklarınızdan ders çıkartmayı öğrenemediniz ama. Kimi zaman “her işte bir hayır vardır” deyip insanların gözünün önünde güçlü durdunuz ama tek kaldığınızda kendi ağızınızdan çıkan sözcüklere inanamadınız biliyorum.

İnsanlara akıl vermekte çok iyiydiniz. Ama kendinize sözünüz geçmiyordu asla.

Şimdi durun. Söz verin kendinize. “Ne olursa olsun ben hayallerimden asla vazgeçmeyeceğim” deyin. Nefes almanıza sebep olan öyle bir hayaliniz olsun ki düşmek canınızı yakmasın, inadına koşun ona. Hem de sonuna kadar. İmkansız demektense imkansızı imkanlı yapma yollarını arayın mesela. Unutmaya çalışmaktansa ders çıkartmaya çalıp biraz insanlara söylediğiniz süslü cümleleri kendiniz aynanın karşısında söylemeye çalışın.

 

Ben Elimden Geleni Yaptım” üzerine 2 yorum

  1. Peki siz elinizden geleni yapabildiniz mi? Hayallerinizin peşinde giderken karşılaştığınız engellere ne kadar katlanabildiniz? Bu konudaki tecrübelerinizin önemli olduğunu düşüyorum.

    1. Merhaba :),

      Ben de herkes gibi engellerle karşılaştığımda, engelleri aşarak adım atıp ilerlemekte çok zorlandım. Ancak en azından bunun önemini her defasında kendime hatırlatıp uygulamaya çalışıyorum. Bu motivasyon için zaman zaman yazılarımı ve bu gibi benzer motivasyon verici yazıları okuyorum. Siz de hayallerinizden vazgeçme noktasına geldiğinizde bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir